Rosół nazywany jest zupą mocy ze względu na swoje właściwości – wspierające organizm. Dokładniej to właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i co dla nas w tym czasie szczególnie ważne – stymulujące nasz układ odpornościowy.
Od zarania dziejów był serwowany przy przeziębieniach, ponieważ łagodzi katar i kaszel, ułatwiając wykrztuszanie i rozrzedzając śluz.
Rosół gotowany na kościach i mięsie bogaty jest w glukozaminę, chondroitynę, które wspaniale wzmacniają, uelastyczniają stawy zwiększając płynność chrząstek.
Taki wywar to też skarbnica kolagenu, który m.in. wpływa na poprawę wzrostu i wytrzymałość włosów oraz paznokci. Dlatego też jest idealnym posiłkiem dla osób z bólami stawów, artretyzmem lub sportowców – właściwie dla każdego 😀
Zupa mocy, bo to źródło wielu witamin i składników mineralnych: wapnia, magnezu, żelaza, witaminy A i E, beta-karotenu, fosforu i potasu. To nie wszystko – wywar jest bogaty w aminokwasy, które m.in. pomagają w prawidłowej pracy układu nerwowego.
Dzięki temu uważamy, że rosół zdecydowanie zasłużył na miano „ZUPY MOCY”.
Jest idealnym naturalnym suplementem, który bardzo dobrze się wchłania.
Rosół im dłużej i na małym ogniu gotowany tym lepiej – ze względu na smak, aromat, ale przede wszystkim uwalnianie się tych wszystkich substancji odżywczych z kości.
Gotuj minimum 4h, jeśli gotujesz np. na kościach wołowych szpikowych gotuj nawet 48h.
Większą porcję – gotowy rosół możesz przecedzić, przelać do słoików i pasteryzować lub przelać do foremek na kostki i zamrozić.
Idealnie nada się jako aromatyczna baza do zup, sosów, risotto itd.
Smacznego i na zdrowie 😀
🍀PoZdro Wszystkim🍀

Jagoda Szulc
Magister dietetyki – studia skończyłam na Uniwerystecie Medycznym w Poznaniu. Jestem miłośniczką sportu, także chciałam pogłębić swoją wiedzę i w tym zakresie, więc ukończyłam kurs trenera personalnego. Kocham pracę z ludźmi i uważam, że odpowiednia atmosfera podczas konsultacji to podstawa. Moim celem jest, aby pacjenci nie przechodzili na dietę, a zmieniali na stałe nawyki żywieniowe. Specjalizuje się w pracy pacjentami z jednostkami chorobowymi, które dietoterapii i zmiany stylu życia. Są to m.in. pacjenci z insulinoopornością, refluksem, cukrzycą, niedoczynnością tarczycy i wiele innych. Dzięki współpracy ze mną poprawiają swój stan zdrowia, co się przekłada na lepsze wyniki badań. Największym sukcesem są spektakularne zmiany, ale te zachodzące wewnątrz organizmu pacjentów. Zmiany w postrzeganiu własnej osoby i myśleniu o sobie oraz poprawa w funkcjonowaniu organów. Te wspólne sukcesy wpływają na poprawę zdrowia i lepsze samopoczucie. Zmiany wizualne oczywiście też się pojawiają po wdrożeniu odpowiedniej dietoterapii, ale to nie one są głównym celem.

- Zdobywaliśmy Nasze SzczytyTo Była Przepiękna Sobota W Cudownym Słońcu Zdobywaliśmy Nasze SzczytyZe Wspaniałymi Ludźmi
- Weekend aktywnie👊Tak fajnie dzisiaj było
- Co jeść o tej porze rokuZacznijmy od tego, że dieta powinna być oparta o produkty sezonowe bo są zasobne w wartości odżywcze, świeże, stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Teraz są to jabłka, gruszki, cebula, czosnek, który świetnie działa bakteriobójczo, kapusta czerwona bogata w antocyjany o działaniu przeciwutleniającym, marchew, pietruszka, por, seler, dynia, burak topinambur i niekwestionowany król polskich stołów ziemniak […]
- Dziękujemy bardzo za aktywny STYCZEŃPrzedstawiamy krótki wspomnień czar Nasza aktywność z początkiem roku 2021 Zapraszamy i zachęcamy Was gorąco do współtworzenia naszej AKTYWNEJ społeczności
Aktywność Anna Kosmecka Berry Med Beta-Karoten choroby Cukier Dieta Dietetyka fast-food Fosfor Gumy Jagoda Szulc Kiszonki Konkurs Kubki Kurkuma Losowanie Mariusz Majewski Motywacja Odporność Pomoc Porady postanowienia Potas PoZdro Przepis Przysiady regeneracja Sen Spacer stresor Trening w domu Używki Warzywa Witamina A Witamina C Witamina D Witaminy Wsparcie Wykopy Zima zmęczenie Ćwiczenia święta Żelazo