Nowy rok – nowa/y ja?

Postanowienia noworoczne

Zmiany są potrzebne w naszym życiu, często czekamy na dobry moment, „od jutra”, „od poniedziałku”, „od kolejnego miesiąca” i …. „od nowego roku”.

Właśnie nadchodzi TEN moment, w którym zaczniemy wprowadzać zmiany (czasami będzie to wręcz walka z naszymi postanowieniami).

Co zrobić, żeby wytrwać w tych postanowieniach i osiągnąć wymarzony cel?

 1. Przyłóż się do tych skonstruowania postanowienia/ń.
 2. Rozpisz cele krótkoterminowe (na tygodnie albo/i miesiące). Zmiany muszą być dostosowane do Ciebie i Twojego trybu życia.
 3. Jeśli jest to cel związany z sylwetką – zrób sobie zdjęcie i zmierz się miarą krawiecką.
 4. Zapisz swoje postanowienia, cele, plany i trzymaj w kalendarzu lub miejscu, do którego będziesz mógł/a zawsze zajrzeć.
 5. Powiedz przyjacielowi/rodzinie/dzieciom o swoich postanowieniach – może zainspirujesz kogoś do zmian i będziecie wspólnie realizować nowe cele.
 6. Wybierz formę monitorowania postępów: np. specjalne znakowanie w kalendarzu, aplikacja w telefonie, kartka – „nawykownik”, dziennik, tablica, notatnik, Facebook – cokolwiek co pozwoli Ci sprawdzać postępy.
 7. Przy ustalaniu celów weź pod uwagę, żeby był on SMART a nawet SMARTER (specific, measurable, achievable, relevant, time-bound, exciting, recorded) czyli cel skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, istotny oraz określony w czasie, a dodatkowo ekscytujący i zapisany.
 8. Ciesz się z realizacji poszczególnych małych kroków do przodu, akceptuj niepowodzenia i nie załamuj się – to ma być długotrwała zmiana na lepsze, a nie jednorazowy wyskok, także weź pod uwagę, że słabsze dni i potknięcia się zdarzają 💪🏼.

Dlatego postanowienia typu: „będę więcej ćwiczyć”, „zacznę zdrowo się odżywiać” nie przynoszą zadowalających efektów, bo ciężko jest sprawdzić efekty, jeśli nie zrobiliśmy tzw. przeglądu aktualnego stanu i nie mamy punktu odniesienia.

Powodzenia, radości oraz satysfakcji z realizacji planów w dążeniu do celu 😙

🍀PoZdro Wszystkim🍀

Jagoda Szulc

Magister dietetyki – studia skończyłam na Uniwerystecie Medycznym w Poznaniu. Jestem miłośniczką sportu, także chciałam pogłębić swoją wiedzę i w tym zakresie, więc ukończyłam kurs trenera personalnego. Kocham pracę z ludźmi i uważam, że odpowiednia atmosfera podczas konsultacji to podstawa. Moim celem jest, aby pacjenci nie przechodzili na dietę, a zmieniali na stałe nawyki żywieniowe. Specjalizuje się w pracy pacjentami z jednostkami chorobowymi, które dietoterapii i zmiany stylu życia. Są to m.in. pacjenci z insulinoopornością, refluksem, cukrzycą, niedoczynnością tarczycy i wiele innych. Dzięki współpracy ze mną poprawiają swój stan zdrowia, co się przekłada na lepsze wyniki badań. Największym sukcesem są spektakularne zmiany, ale te zachodzące wewnątrz organizmu pacjentów. Zmiany w postrzeganiu własnej osoby i myśleniu o sobie oraz poprawa w funkcjonowaniu organów. Te wspólne sukcesy wpływają na poprawę zdrowia i lepsze samopoczucie. Zmiany wizualne oczywiście też się pojawiają po wdrożeniu odpowiedniej dietoterapii, ale to nie one są głównym celem.

 • Zdobywaliśmy Nasze Szczyty
  To Była Przepiękna Sobota W Cudownym Słońcu Zdobywaliśmy Nasze SzczytyZe Wspaniałymi Ludźmi
 • Weekend aktywnie👊
  Tak fajnie dzisiaj było
 • Co jeść o tej porze roku
  Zacznijmy od tego, że dieta powinna być oparta o produkty sezonowe bo są zasobne w wartości odżywcze, świeże, stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Teraz są to jabłka, gruszki, cebula, czosnek, który świetnie działa bakteriobójczo, kapusta czerwona bogata w antocyjany o działaniu przeciwutleniającym, marchew, pietruszka, por, seler, dynia, burak topinambur i niekwestionowany król polskich stołów ziemniak […]
 • Dziękujemy bardzo za aktywny STYCZEŃ
  Przedstawiamy krótki wspomnień czar Nasza aktywność z początkiem roku 2021 Zapraszamy i zachęcamy Was gorąco do współtworzenia naszej AKTYWNEJ społeczności