Jak żyć z chorobą autoimmunologiczną

 1. Jak żyć z chorobą autoimmunologiczną w 10 krokach.
 2. zadbać o odpowiednie nawodnienie → min. 30ml/kg masy ciała
 3. unormować rytm dobowy → chodzić spać i wstawać o stałych porach
 1. wprowadzić aktywność fizyczną (o umiarkowanej intensywności) oraz techniki relaksacyjne →jogę, spacery oraz techniki oddechowe
 2. zmniejszyć podaż tłuszczów nasyconych →wprowadzić do diety kwasy tłuszcze z rodziny n-3 (m.in. olej lniany, z wiesiołka)
 3. ograniczyć spożycie produktów pszennych → zwiększyć spożycie kasz (np. kaszy jaglanej) i psedozbóż (np. komosy ryżowej)
 4. zmniejszyć lub wyeliminować produkty źle tolerowane np. laktozę → wprowadzić napoje roślinne (owsiane, kokosowe, migdałowe)
 5. ograniczyć żywność przetworzoną → spożywać produkty nie wymagające etykiety ze składem (mięso, warzywa, owoce, orzechy)
 6. zmniejszyć spożycie alkoholu i innych używek → w niektórych przypadkach ograniczyć nawet spożycie kawy
 7. wyeliminować cukier → komponować posiłki tak, żeby zmniejszać nagły skok poziomu glukozy we krwi
 8. zadbać o odpowiednią podaż witamin i składników mineralnych → uwzględniać synergię i antagonizmy zachodzące pomiędzy składnikami żywności.

Kto tak zrobi❓

🌲PoZdro Wszystkim🌲

Jagoda Szulc

Magister dietetyki – studia skończyłam na Uniwerystecie Medycznym w Poznaniu. Jestem miłośniczką sportu, także chciałam pogłębić swoją wiedzę i w tym zakresie, więc ukończyłam kurs trenera personalnego. Kocham pracę z ludźmi i uważam, że odpowiednia atmosfera podczas konsultacji to podstawa. Moim celem jest, aby pacjenci nie przechodzili na dietę, a zmieniali na stałe nawyki żywieniowe. Specjalizuje się w pracy pacjentami z jednostkami chorobowymi, które dietoterapii i zmiany stylu życia. Są to m.in. pacjenci z insulinoopornością, refluksem, cukrzycą, niedoczynnością tarczycy i wiele innych. Dzięki współpracy ze mną poprawiają swój stan zdrowia, co się przekłada na lepsze wyniki badań. Największym sukcesem są spektakularne zmiany, ale te zachodzące wewnątrz organizmu pacjentów. Zmiany w postrzeganiu własnej osoby i myśleniu o sobie oraz poprawa w funkcjonowaniu organów. Te wspólne sukcesy wpływają na poprawę zdrowia i lepsze samopoczucie. Zmiany wizualne oczywiście też się pojawiają po wdrożeniu odpowiedniej dietoterapii, ale to nie one są głównym celem.

 • Zdobywaliśmy Nasze Szczyty
  To Była Przepiękna Sobota W Cudownym Słońcu Zdobywaliśmy Nasze SzczytyZe Wspaniałymi Ludźmi
 • Weekend aktywnie👊
  Tak fajnie dzisiaj było
 • Co jeść o tej porze roku
  Zacznijmy od tego, że dieta powinna być oparta o produkty sezonowe bo są zasobne w wartości odżywcze, świeże, stosunkowo tanie i łatwo dostępne. Teraz są to jabłka, gruszki, cebula, czosnek, który świetnie działa bakteriobójczo, kapusta czerwona bogata w antocyjany o działaniu przeciwutleniającym, marchew, pietruszka, por, seler, dynia, burak topinambur i niekwestionowany król polskich stołów ziemniak […]
 • Dziękujemy bardzo za aktywny STYCZEŃ
  Przedstawiamy krótki wspomnień czar Nasza aktywność z początkiem roku 2021 Zapraszamy i zachęcamy Was gorąco do współtworzenia naszej AKTYWNEJ społeczności